Murat Aziret ‘KABULLENMELİYİMʼ Isimli Yeni Teklisiyle Yayinda !

Tekli Hakkında

Kabullenmeliyim adlı single çalışmam , adından da anlaşılacağı gibi öncelikle kişinin kendi dünyasındaki bir yüzleşmeyi ve bu süreci anlatıyor . Yaşam boyunca başımıza gelen her türlü iyi ya da kötü olayı , acıları ve koşulları kabullenip yoluna devam etmek ile alakalı , bilhassa 40 yaş üzeri pek çok insanın aynaya bakmasını sağlayacak , onları düşündürecek bir şarkı . İçinde büyük bir haykırış ve sonrasında ise teslimiyet ve sükunet barındırıyor . Sound olarak ise yeni nesile yakın bir kurgu olsun mantalitesiyle bir Dj soundu ile yapılandırıldı . Arajmanı Dj Mert Aydın ‘ la birlikte yaptık . Şarkıdaki can alıcı hüzün etkisini veren kemanı ise değerli müzisyen kardeşim Altuğ Öncü çaldı .

Bu hazırlanma süreci içersinde , şarkının Ajda Pekkan ile düet okuma denemeleri yüzünden bir senelik bir sarkmaya uğradığını da başından geçen ilginç bir hikaye olarak aktarabilirim . Ajda Pekkan , defalarca şarkının tam hakkını vermek adına şarkıyla ilgili stüdyo çalışması yapmış ancak hiç birinden mutlu olarak ayrılmamıştır . Sonunda da bana “ Murat bu şarkıyı en güzel sen ifade edebiliyorsun , bunu galiba sen tek başına okumalısın .

Hiç zorlamaya gerek yok “ diye bir cümle kurmuştur . Klipte ise bir boks ringi ile insan hayatını özdeşleştirip , yaşadığımız zorlukları ve hayattan aldığımız darbeleri biraz mecaz ve biraz da teşbih anlatımından faydalanarak sunmak istedik . Klibin yönetmenliğini aslen reklam filmleri yönetmeni olan sevgili dostum Aykut Yayla yaptı . Velhasıl bu , onun için de özel olan bir ilk çalışmadır . Klipte boksörleri oynayan iki genç , Nadire Özer ve Muhammed Dönmezoğlu , aynı zamanda benim kendi spor hocalarımdır . Keman çalımı görseli için de klipte kıymetli sanatçı arkadaşım ve müzik eğitmeni hanfendi Saadet Salihoğlu rol aldı . Gitar görselinde ise sevgili Tuğrul Metin var .

Bu single çalışmamda en mutlu olduğum şeylerden biri ise şarkının sunumu için yıllar sonra yine kıymetli kardeşim Gökhan Türkmen ‘ le bir araya gelmek ama bu defa bizzat onun kendi şirketi olan GTR MÜZİK etiketi ile bu işi sunumlamaktır . Bu benim için çok özel ve kıymetli bir vizyon .

Bu vesileyle de bu işin her aşamasında emeği geçmiş ve geçecek olan herkese çok teşekkür ediyorum .

Murat Aziret Kimdir ?

Çok uzun yıllardır aktif müzik piyasasının sahne ve stüdyodaki en önemli erkek vokallerinden biridir . Pek çok tarzı kapsayan geniş yelpazedeki müzikal yetenekleri , evrensel nitelikteki ses rengi , sahne ve stüdyo çalışmalarındaki hızlı algısı ve sürati ile müzik sektöründeki pek çok meslektaşı tarafından tanınan ve takdir edilen sanatçı , dolayısıyla da yıllar içinde yine pek çok farklı tarzda sanatçı ve müzisyenle bir araya gelerek etnik , popüler ve yabancı müzik çalışmalarında yer almıştır . Sektörün hem mutfağında hem de göz önünde olan bölümünde yer alan ender kişilerdendir . Opet , Garanti Bankası , Cappy gibi sayısız farklı firmanın reklam müzikleri içinde de yer almış , uzunca bir dönem Sütaş firmasının , son olarak da N KOLAY internet bankacılığının reklam sesi olmuştur . Brodway ‘ den İstanbul ‘ a müzikali ve Anadolu Ateşi Truva gösterilerinin içinde sesiyle yer almış , Passaparola , Hayat güzeldir gibi televizyon programlarında da yine müzisyen olarak bulunmuştur . 2004 yılında MOD MÜZİK etiketiyle Aşka dair / Ellerim bomboş , 2012 yılında ise 3 ADIM MÜZİK etiketiyle Sahne gibi adı altında iki solo albüm çalışması , yine 3 ADIM MÜZİK etiketiyle Kavga Kıyamet ve Hazır kıta isimleriyle 2 single , İSTANBUL PLAK etiketiyle ise Kalbimin duvarları isminde bir single çalışması olmuştur .
Bugüne dek sahnede Metin Arolat , İzel , Gülşen , Burcu Güneş , Ziynet Sali , Halil Sezai gibi isimlerle uzun süreli çalışan sanatçının , ayrıca ekstra olarak önemli işlerinde sahnelerinde yer aldığı sayısız sanatçı da olmuştur . Demet Sağıroğlu , Serdar Ortaç , Ozan Doğulu , Gökhan Türkmen , Hakan Peker , Bora Öztoprak gibi isimler de bu sanatçılara bir kaç örnek isimdir . Stüdyo bazında neredeyse Türkiye ‘ de çalışmadığı birisi yoktur . Sertap Erener ‘ den , Sibel Can ‘ a , Ebru Gündeş ‘ e , Edip Akbayram ‘ dan Gökhan Tepe ‘ ye , İlhan Şeşen ‘ e , neredeyse her sanatçıyla stüdyoda yolları mutlak en az bir kez kesişmiştir .

Türkiye ‘ nin farklı tarzlardaki ünlü müzisyenleriyle yaptığı çalışmalar sanatçının çok yönlülüğünün de en güzel kanıtıdır . Serhan Yasdıman ile Yalnıza , Bilal Karaman ile Gölgeler diyarı , Ayhan Günyıl ile İspanyol Yağmuru , 3 farklı tarzda müzisyen ile yaptığı çalışmalardır .

Ayrıca 2002 yılında Yaşar Plak etiketiyle yayınlanmış KIRMIZI isimli bir albümde , GRUP 7 isimli bir Folk Rock grubunun solistliğini de yapmıştır .

Sanatçı , ayrıca Nilgül , Erkan Güleryüz , Metin Arolat , Zafer Peker , Ajda Pekkan albümlerinde de besteciliğini ve söz yazarlığını gösterir . Ajda Pekkan 2012 Yakar geçerim albümünde HEVES söz , müzik , YİNE TEK isimli şarkı da sadece söz olarak , Murat Aziret ‘ e aittir .

Murat Aziret ayrıca son 12 yıldır Ajda Pekkan , 7 yıldır da Tarkan sahnelerinde aktif back vokal olarak yer almakta , Ajda Pekkan ‘ ın her türlü stüdyo çalışmasında ona vokal koçluğu yapmaktadır .

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.