Müzik Haber

Murat Aziret’den Rüya Dijitalplatformlar’da

today28/03/2022 58 2

Background
share close

90 ‘ lı yıllarda Sertap Erener ‘ in sesinden dinlediğimiz ve çok sevdiğimiz Sezen Aksu şarkısı RÜYA , yepyeni ve çok farklı bir yorumla sanatçı Murat Aziret tarafından yeniden yorumlandı . Şarkının aranjörlüğünü ve bilgisayar altyapısını usta müzisyen Ercüment Vural yaptı . Elektrik ve akustik gitarları Alparslan Türer çaldı . İlave back vokallerini , Türkiye ‘ nin en önemli bayan back vokallerinden Tuba Önal yaptı . Mix ve mastering ise Soner Kıvanç ‘ a ait ..
Şarkının klibi , şarkının adından da yola çıkılarak bir rüyalar silsilesi üzerine yapılandırılmış çeşitli farklı görseller şeklinde kurgulandı . Ayrıca sanatçının kendi değişik görselleri de buna ilave edildi .
Klibin 90 ‘ ların ruhu ve tarzı ile bütünleşmesine de özellikle özen gösterildi .
Klibi , yine 90 ‘ ların efsane grubu GRUP VİTAMİN ‘ in solistlerinden , aynı zamanda usta bir müzisyen de olan Tolga Sünter çekti ve yönetti . Klip , sektörde Tolga Sünter ‘ in bu alandaki ilk yönetmenlik denemesi oldu ..

Şarkı adı : Rüya
Yorumcu : Murat Aziret
Söz – Müzik : Sezen Aksu
Aranjman ve bilgisayar altyapı : Ercüment Vural Elektrik ve akustik gitarlar : Alparslan Türer
Geri vokaller : Tuba Önal , Murat Aziret
Klip yönetmeni , kamera , kurgu ve montaj : Tolga Sünter

  • cover play_arrow

    Murat Aziret’den Rüya Dijitalplatformlar’da admin

Written by: admin

Rate it

Previous post

Müzik Haber

Mustafa Ceceli: En zor çalıştığım insan kendim…

Şarkıcı Mustafa Ceceli, kariyeriyle ilgili samimi açıklamalarda bulundu. "En zor çalıştığım insan kendim..." diyen Ceceli, "Eşim Selin bana 'başkalarıyla uğraştığın kadar kendinle uğraşmıyorsun Mustafa' diyor" ifadelerini kullandı Sanatçı Mustafa Ceceli, Süper FM'de yayınlanan "Duygu'yla Radyodayız" programına konuk oldu. Kariyeriyle ilgili merak edilenleri anlatan Ceceli, "Neden herkesle düet yapıyorsunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi: Benim düet geçmişim 2010 Elvan Günaydın'la başlıyor. O kadar eski ki sonra Ajda Pekkan'la ardından da pek çok […]

today10/03/2022 19


0%